Berkay isminin Anlamı Berkay isminin Manası

Arkadaşlarınla paylaş ve isimlerinin anlamlarını öğrenmesini sağla!

Berkay isminin Anlamı

Sağlam yapılı ve ayışığı gibi parlak olan. Ay ışığı, Güçlü ay

Berkay ismi Kuranda Geçiyor mu?

Kayıylarımıza göre Berkay ismi Kuranda Geçmiyor.Siz bunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Berkay isminin anlamı 2922 kez görüntülenmiştir.

Reklam

Çocuğunuz için size ve eşinize en uygun ismi bulmak ister misiniz?

Berkay İsminin Analizi

B : Ön sezileri kuvvetli kişiliği temsil eder. En olumsuz olaylarda dahi umutlarını yitirmeyen kişiliktir, aynı zamanda.

E : Ruhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.

R : Tereddütlü kişilik demektir, karar vermede zorlanmalar yaşarlar.

K : Başarılı, unvan sahibi ve daima yükselen bir kişiliği ifade eder.

A : Algılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.

Y : Geçmişteki izleri, üzüntü ve diğer olayları sürekli yaşarlar, geçmişlerini asla unutmazlar ve güçlü bir kişilik yapısı gösterirler.

Berkay İsminin Numerolojisi

[ B: 2 ] + [ E: 5 ] + [ R: 9 ] + [ K: 2 ] + [ A: 1 ] + [ Y: 7 ]

Berkay İsminin Kişisel Sayısı: 26

Berkay İsminin Gönül Sayısı: 6

Berkay İsminin Kişilik Sayısı: 20

Berkay gibi diğer isimlerin anlamları

Berkay ismi hakkında yorumlarını bizimle paylaşır mısın? :)

Berkay Hakkında Yorumlar

Berkay gibi birçok isim anlamı bu sitede

İsimler bizim sadece başkaları tarafından tanınmak için kullandığımız kelimeler değildir. İsim insanın kişisel gelişiminde önemli bir etkendir. Toplumumuzda şöyle bir söz vardır; "Bir kişiye kırk defa deli dersen, o kişi deli olur". Kişiye ismiyle hitap edildiğinde kişi o ismin toplum zihninde canlandırdığı kişi olmaya başlar. Elbette kişi için herşeyden önce eğitim belirleyicidir ancak çevresel etkenleri de unutmamak lazımdır. Size isimlerle ilgili başka bir tespitte bulunmak istiyorum. Yazar ve şair isimlerinin önemli bir çoğunluğunun çift isimli olması sizde de ismin önemi hakkında bir merak uyandırmadı mı?

Kişinin taşıdığı ismin anlamını bilmesi gerekli diye düşünüyorum. Bir mecliste adınızı (Berkay) söylediğinizde "Anlamı ne?" sorusuna bilmiyorum demek olmaz dimi. En azından bilgiyi merak etme konusunda ismimizin anlamından başlasak fena olmaz.Berkay ismi kuranda geçiyor mu

Biz de sizler için bu isim anlamları web sitesini kurduk. Binlerce isim ve anlamının bulunduğu isim arşivi sitemizle size hizmet veriyoruz.

Tags:
Berkay isminin anlamı Berkay isminin manası Berkay adının anlamı
Berkay isminin anlamı, Berkay ne anlama geliyor, Berkay adının anlamı Berkay anlamı Berkay ismi kuranda geçiyor mu Berkay isminin anlamı, Berkay ne anlama geliyor, Berkay adının anlamı Berkay anlamı Berkay ismi kuranda geçiyor mu Berkay isminin anlamı, Berkay ne anlama geliyor, Berkay adının anlamı Berkay anlamı Berkay ismi kuranda geçiyor mu